Meniu
Prenumerata

penktadienis, rugsėjo 20 d.


Finansai ir investavimas
INFLIACIJA
Pavojingai kylant kainoms ekonomistai valdžiai pataria nesiblaškyti ir koncentruotis į ilgalaikius tikslus
Vyriausybės galios dirbtinai mažinti kainas ribotos ir kažin ar pageidautinos, mano ekspertai.
Pasaulis
SKAITMENINIS EURAS
ECB pradeda bandomąjį „skaitmeninio euro“ projektą
Atsižvelgęs į didėjantį elektroninių mokėjimų populiarumą ir kriptovaliutų iškilimą, Europos Centrinis Bankas (ECB) trečiadienį oficialiai pradėjo bandomąjį projektą, kuriuo bus siekiama sukurti „skaitmeninį eurą“.
Finansai ir investavimas
PINIGŲ POLITIKA
Siekiant atitikti naują infliacijos tikslą ECB nustatys naujas pinigų politikos krypties gaires
Europos Centrinis Bankas (ECB) liepos 22 dieną įvyksiančiame posėdyje nustatys naujas būsimos pinigų politikos krypties gaires, interviu „Bloomberg“ televizijai pareiškė ECB vadovė Christine Lagarde.
Verslas
VALSTYBINĖS KRIPTOVALIUTOS
Nauja finansų era: ar valstybės perims kriptovaliutų kontrolę į savo rankas?
„Smėlio doleris“ (angl. Sand dollar) gali skambėti kaip animacinio herojaus Kempiniuko Plačiakelnio naudojama valiuta, tačiau iš tiesų tai – Bahamose praėjusių
Komentarai
KOMENTARAS
Neribotų pinigų pinklės
Neeilinė ekonomikos padėtis ir poreikis gaivinti ūkius verčia pasaulio centrinius bankus pergalvoti nusistovėjusias pinigų politikos taisykles. Vasarį Lietuvos bankas organizavo renginį „ECB klauso“, kuriame įvairios nevyriausybinės, verslo organizacijos kalbėjo apie pinigų politikos poveikį ir ateities lūkesčius. Centriniai bankai tokius renginius organizuoja retai, todėl tai gali reikšti rimtų pokyčių pradžią. Taip pat poreikį apmąstyti, kokie turėtų būti pinigai? Kokią funkciją jie atlieka? Kaip padaryti, kad pinigai būtų ekonominių problemų sprendimo priemonė, o ne šaltinis?
Finansai ir investavimas
VALIUTOS
Kroatija ir Bulgarija – kelyje į euro įvedimą
Kroatija ir Bulgarija penktadienį atliko didelį žingsnį euro įvedimo link, ir tai pabrėžia bendros valiutos bloko patrauklumą, nepaistant 2010–2015 metų skolų krizės ir besitęsiančių debatų, kaip užkirsti kelią galimoms būsimoms problemoms.
Verslas
INDĖLIAI
Išaugęs vartotojų polinkis taupyti ribos vidaus paklausos atsigavimą
Išaugęs vartotojų polinkis taupyti bei situacijos neapibrėžtumas ribos vidaus paklausos atsigavimą, sako bendrovės „SME Finance“ ekonomistas Aleksandras Izgorodinas.
Pasaulis
DALIJIMASIS NAŠTA
ES finansų ministrai nesutaria, kaip atkurti ekonomiką po koronaviruso krizės
Europos Sąjungos finansų ministrams trečiadienį nepavyko išspręsti nesutarimų, kaip būtų galima atkurti savo ekonomikas po koronaviruso krizės, šiaurinėms šalims nesutinkant
Verslas
VERSLO POZICIJA
M. Dubnikovas: „Maro metu valstybė ketina steigti lombardą? Tai yra marodieriavimas“
M.Dubnikovas: fondas didesnėms įmonėms remti didins valstybės įtaką ekonomikoje Vyriausybės sprendimas įsteigti fondą, kuris teiks paramą dėl koronaviruso krizės sunkumų turinčioms
Finansai ir investavimas
EURO ZONA
Europos centrinis bankas: įsipareigojimui ginti eurą nebus „jokių ribų“
Europos centrinis bankas (ECB) euro zonos bankų paprašė „bent iki 2020 metų spalio“ sustabdyti dividendų mokėjimą ir išsaugoti likvidumą, kuris galėtų būti panaudotas siekiant padėti namų ūkiams ir verslui atlaikyti koronaviruso krizę.
Verslas
Euro penkmetis Lietuvoje: nebe priešas, dar ne draugas
Praėjo penkeri metai nuo euro įvedimo, bet pusė Lietuvos gyventojų bendros ES valiutos taip ir neprisijaukino
Verslas
Ciao, Mario. Bonjour, Christine
Ji vadovavo Prancūzijai per krizę, mėgino įtikinti Graikiją taupyti, o dabar stebi besiniaukiantį euro zonos dangų
Pasaulis
K. Georgieva – susiskaldžiusios ES kandidatė į TVF vadoves
180 valstybių vienijančiam Tarptautiniam valiutos fondui (TVF), atsakingam už valstybių bendradarbiavimą vykdant pinigų ir valiutų kurso politiką ir turinčiam įrankius suteikti laikiną finansinę pagalbą, reikia tvirto lyderio. Juo, ES ministrų nuomone, turėtų tapti bulgarė Kristalina Georgieva.
Komentarai
Lietuvos ekonomika veržliai juda pirmyn
Lietuvos ekonomika antrą 2019 metų ketvirtį augo panašiu tempu kaip ir pirmą, todėl bendras pusmečio rezultatas buvo labai sėkmingas, atsižvelgus į gerokai sulėtėjusį Europos Sąjungos (ES) valstybių ekonomikos augimą.
Komentarai
Ar bandymai siekti didesnės infliacijos – donkichotiški?
Pastaraisiais metais infliacija euro zonoje yra maža, nors Europos Centrinis Bankas (ECB) deda daug pastangų, norėdamas ją padidinti iki pageidaujamo lygio. Tokie ECB veiksmai daugeliui Lietuvos gyventojų atrodo keistai, žinant, kad mūsų šalyje kainų lygis auga gerokai sparčiau negu euro zonoje.
ŽYMA
EUROPOS CENTRINIS BANKAS